Back to all Post

„Mazurskie otoczenie” wspiera Mamry Festival.   

„Mazurskie otoczenie” wspiera Mamry Festival.   

Miło jest nam poinformować, że PARTNEREM  Mamry Festival została  Żegluga Mazurska oraz Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2022.

Żegluga Mazurska –  Armator floty statków pasażerskich tzw. białej floty na Mazurach. Przez około 60 lat działalności na pokładach swoich jednostek przewiozła kilka milionów pasażerów. Obecnie Żegluga Mazurska przewozi rocznie ok. 100 tys. osób. Statki pływają po Wielkich Jeziorach Mazurskich z portów w Giżycku, Mikołajkach, Rydzewie, Węgorzewie i w Rucianem-Nidzie. Żegluga Mazurska zapisała się też w historii polskiej kultury, przede wszystkim – filmowej. W 1960 r. jednostki, kapitanowie i marynarze ŻM uczestniczyli w realizacji debiutu filmowego Romana Polańskiego – kultowego filmu „Nóż w wodzie”, zaś w połowie lat 60. uczestniczyli w realizacji „scen nilowych” do filmu „Faraon” Jerzego Kawalerowicza. W 1975 r. podtopiony na jeziorze Tałty wrak statku „Małgorzata Fornalska” posłużył jako sceneria dla serialu „Szaleństwo Majki Skowron” w reżyserii Stanisława Jędryki.

Iskrą do założenia Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 w 2015 roku było przekonanie, że partnerstwo samorządów pozwoli wyjść poza lokalną perspektywę i osiągnąć cele, których efekty będą zauważalne w skali całego regionu. Samorządowcy z Mazur wyszli z założenia, że nie warto ograniczać się do terytorium własnej gminy, ale jako gospodarze Krainy Wielkich Jezior, tworzyć wspólną, ciekawą ofertę regionu.  Stowarzyszenie działa na kilku biznesowych frontach, z uwagi na wysoki potencjał tego regionu. W trakcie realizacji jest wiele kluczowych dla Krainy Wielkich Jezior Mazurskich projektów: Cyfrowe Mazury, Mazurska Pętla Rowerowa, Projekt Promocji Gospodarczej 7 Cudów Mazur oraz największa inwestycja Stowarzyszenia – modernizacja szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Skala zainwestowanych środków to ponad 450 mln zł, z czego 316 mln zł to dofinansowanie ze środków europejskich. W skład stowarzyszenia wchodzi 14 sąsiadujących ze sobą gmin  oraz 3 powiaty.

   Obaj partnerzy  aktywnie włączą się w promocję festiwalu a na ich klientów będą czekały ze strony organizatora  liczne promocyjne niespodzianki.    Na telebimach w czasie festiwalu zaprezentują swoje osiągnięcia  i plany.

Add Your Comment

Zapisz się na newsletter

Pośpiesz się!

Kup bilet już dziś!

Bilety znikają w mgnieniu oka!

@2021 Mamry Festival - All Rights Reserved
Skip to content