Back to all Post

Kompendium wiedzy o MAMRY FESTIVAL 2023

Do imprezy coraz bliżej! Piszecie wiele wiadomości, dlatego organizatorzy przygotowali odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Co można robić na festiwalu?

Twoim jedynym obowiązkiem będzie zabawa. Resztę określa polskie prawo, Konstytucja i Twój własny rozsądek, na co liczymy. Mamry Festival to miejsce przyjazne i gościnne, bawimy się w pięknym miejscu i szanujemy naturę – stwarzamy dla was świetną okazję do spędzenia wolnego czasu. Najważniejsza wspólna zasada brzmi – nie psuj innym humoru, szanuj wszystkich obok siebie a doświadczymy razem dwóch pięknych nocy pełnych świetnej muzyki.

Czego nie można robić na festiwalu?

Wszystko czego będziesz potrzebował znajdziesz na miejscu. Własny alkohol i jedzenie zostaw w domu, a o zwierzęta zadbaj wcześniej i zapewnij im opiekę. Choćby najlepszy psi przyjaciel, tłum i hałas to nie jest najlepsze połączenie. Jeżeli planujesz zabrać ze sobą małe dziecko to sugerujemy wzięcie słuchawek izolujących od dużego natężenia dźwięku.

Czy bilety będzie można kupić w dniu imprezy?

Jasne. Kasy biletowe będą przy samym wejściu na teren imprezy. Płatność wyłącznie gotówką.

Czy przewidziane są zniżki np. dla dzieci?

W dniu koncertu zniżek nie przewidujemy. Dzieci do 12. roku życia wchodzą za darmo jeśli są pod opieką rodziców. Liczy się data urodzin (w jakiś sposób w sytuacjach wątpliwych trzeba to udokumentować) – masz  12 lat – wchodzisz  za darmo, bez żadnych  opasek, masz 12 lat i 1 dzień – trzeba naruszyć kieszonkowe.

Czy można wnosić własny alkohol?

Nie – obowiązuje surowy zakaz wnoszenia alkoholu w każdej postaci. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych sprzedajemy wyłącznie piwo już po przejściu za festiwalowe bramki.

Czego nie można wnosić na teren festiwalu?

Broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych, wszelkich płynów i napojów w opakowaniach szklanych lub puszkach metalowych, innych niebezpiecznych przedmiotów lub narzędzi, profesjonalnego sprzętu fotograficznego oraz sprzętu nagrywającego, wskaźników laserowych i innych przedmiotów umożliwiających profesjonalną rejestrację audiowizualną wizji i dźwięku. Uf. Musieliśmy to napisać, bo pomysły bywają różne.

Gdzie znajduje się najbliższy parking?

Bezpośrednio przy terenie Mamry Festival jest parking wyłącznie do dyspozycji organizatorów oraz artystów. Chętni, mogą dojechać BUSEM , który otrzymał zgodę organizatora na dojazd bezpośrednio w okolice koncertu. Przy skrzyżowaniu drogi żwirowej z ul. Zbożową jest parking niestrzeżony, odpłatny (jednorazowa opłata wynosi 10 zł).

Czy kąpiel w jeziorze będzie dozwolona?

W trosce o wasze bezpieczeństwo i statystyki utonięć obowiązuje bezwzględny zakaz kąpieli w jeziorze i rzece, osoby naruszające ten zakaz będą „stanowczo proszone” o opuszczenie terenu imprezy. Alkohol i jezioro to nie jest najlepsze zestawienie, a my chcemy spotykać się z wami co rok, z wodą nie ma żartów. Codziennie do g. 15.00 Plaża Mamry jest dostępna dla wszystkich chętnych.

Czy są wyznaczone strefy odpoczynku?

Tak, każdy znajdzie miejsce na odpoczynek, będą przygotowane miejsca siedzące m.in. w strefie chilloutu.

Czy będzie można kupić inny alkohol niż piwo?

Nie, na terenie imprezy nabyć można jedynie piwo. Miejsce jego spożywania jest ograniczone do oznakowanej strefy. W żadnym wypadku nie wchodzimy z piwem w okolice sceny.

Co będzie można zjeść w strefie gastronomicznej?

Wybór będzie naprawdę spory. O jedzenie dla was zadbają istniejące już na plaży dwa bary, dodatkowo przewidywanych jest kilka food trucków, w tym z potrawami wege i wegańskimi.

Jak dotrzeć na festiwal?

Wszystkich tych, którzy nie znają tego miejsca, informujemy, że powinni kierować się promenadą (ścieżką rowerową) zaczynającą się przy zamku w centrum miasta i stamtąd po jakiś dziesięciu minutach spaceru będziecie na miejscu. Będzie nas słychać od rana, na pewno traficie, nie martwcie się.

Czy na festiwalu znajdują się sanitariaty?

Tak, na Festiwalu znajdują się punkty sanitarne


Czy będzie można kupić papierosy?

Tak, jeżeli zajdzie taka potrzeba to zaopatrzycie się bez problem na miejscu.

Czy na terenie imprezy znajduje się pole namiotowe?

Tak, przewidujemy bezpłatne pole namiotowe wyłącznie na czas trwania Festiwalu i wyłącznie dla uczestników. Warunkiem uzyskania miejsca jest wcześniejsza internetowa rejestracja. (miejsce pola – mapka). Dokładne zasady funkcjonowania pola – por. regulamin pola. Ponadto w okolicach Węgorzewa znajduje się wiele pól campingowych. Rekomendujemy skorzystanie z oferty Camping Rusałka.

Czy będzie możliwy depozyt?

Nie, depozyt nie jest przewidziany.

Czy jeśli wyjdę w trakcie imprezy będę mógł wrócić?

Tak, po to dajemy wam opaski, ale cała procedura wejścia na teren festiwalu wygląda jak za pierwszym razem, czyli przez punkty bramki ochrony.

Co stanowi faktyczny bilet?

Nienaruszona opaska festiwalowa zawierająca datę imprezy założona dokładnie na rękę w taki sposób, że nie jest możliwe jej zdjęcie. Nie uznamy zdjętej, rozerwanej opaski „z kieszeni”, uprzedzamy.

Kupiłem bilet online  w jednej z bileterii, co dalej?

Opaskę odbierzesz przy wejściu na teren festiwalu. Przed wejściem musisz okazać wydruk zamówienia, który powinieneś dostać na skrzynkę mailową podaną przy zakupie. Jeżeli obawiasz się  kolejek przed samymi koncertami to możesz bilety  odbierać   w Biurze Organizacyjnym na ulicy Bema 7 już od 14 lutego 2023 r.

Kupiłem bilet online jednak wpisałem zły mail, co powinienem zrobić?

Napisz do nas na mail: mamrymusic@wsskwegorapa.pl. Opisz sytuację i podaj swoje dane byśmy mogli odnaleźć Cię w systemie i zweryfikować zakup.

Czy są udogodnienia dla niepełnosprawnych?

Osoby niepełnosprawne wraz z opiekunem (wymagane poświadczenie o niepełnosprawności) otrzymują wejściówki nieodpłatne po wcześniejszym uzgodnieniu w Biurze Organizacyjnym. Przy scenie jest wydzielony sektor dla osób niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne mogą otrzymać wsparcie wolontariuszy.

Czy w trakcie festiwalu można będzie płacić kartą?

Tak, ale  tylko  w strefie gastronomicznej, Kasy biletowe przyjmują tylko i wyłącznie gotówkę.

Kto może uczestniczyć w Festiwalu, czy są limity wiekowe?

Nie, w imprezie może uczestniczyć każdy – od 0 do 100 lat. Osoby poniżej 12. roku życia wchodzą bezpłatnie na teren wydarzenia, warunkiem jest przebywanie pod opieką osoby dorosłej która posiada  ważny bilet/karnet.

Co z opaskami, na czym to polega?

 Bilety w wersji papierowej i elektronicznej wymieniamy w punktach obsługi, znajdujących się przy wejściu na teren Festiwalu oraz Klubie Wojskowym 11 MPA przy ulicy Bema 7 w Węgorzewie. Na Festiwalu przebywać mogą jedynie osoby posiadające poprawnie założoną opaskę – na nadgarstku dowolnej ręki, nieprzerwaną  i  nieuszkodzoną, zaciśniętej na tyle mocno by nie było możliwości jej zdjęcia.

Od kiedy i gdzie można odbierać  zakupione   bilety i wymieniać je na opaski?

Odbieramy bezpośrednio przed wejściem na teren festiwalu lub w Biurze Organizacyjnym od 15 lutego  br.  w godzinach 7.00 – 18.00 (u. Bema 7, Klub Wojskowy). Podobna sytuacja z biletami zakupionymi w sieciach biletowych. Unikniemy kolejki na  bramce festiwalowej.

Kto może odebrać zakupiony bilet (opaskę)?

Należy się w jakiś sposób uwiarygodnić przedstawiając  dowolny dowód tożsamości. Bilety  w wersji elektronicznej (z komórki)  tez są akceptowane  ale też z dowodem tożsamości. W przypadku zakupu  biletu przez  kogoś (np. prezent) też  należy się w jakiś sposób uwiarygodnić.

Czy mogę zwrócić zakupiony bilet?

Zgodnie z polskim prawem każdemu przysługuje 14 dni od daty zakupu na odstąpienie od umowy bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów. W celu odstąpienia od umowy należy wypełnić formularz, który znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce „INFORMACJE” – „REGULAMINY” – „REGULAMIN SKLEPU”. Wypełniony formularz należy kierować na adres: kontakt@wsskwegorapa.plAdd Your Comment

Zapisz się na newsletter

Pośpiesz się!

Kup bilet już dziś!

Bilety znikają w mgnieniu oka!

@2021 Mamry Festival - All Rights Reserved
Skip to content