Back to all Post

LEGIUS – wywiad z artystą

LEGIUS – wywiad z artystą

BPW: Dlaczego postanowiłeś zająć się muzyką? Czy traktujesz to jako przygodę, czy sposób na życie?

LEGIUS: Od najmłodszych lat fascynował mnie świat muzyki oraz wszystkiego co związane z byciem DJ. Zaczęło się od nagrywania audycji radiowych na kasety, od pierwszych imprez okolicznościowych aż stało się to moim sposobem na życie. Gdy bardzo czegoś chcesz i skupiasz się na tym, nawet nie wiesz kiedy a znajdujesz się już pośród założonych celów 🙂

BPW: Występ w jakim miejscu był dla Ciebie spełnieniem marzeń?

LEGIUS: Myślę, że jeszcze się taki nie wydarzył. Bardzo doceniam wszystkie swoje dotychczasowe występy, lecz spełnieniem marzeń na pewno był by występ w klubie Amnesia Ibiza i Ushuaia Ibiza. Jestem zakochany w klimacie tej wyspy.

BPW: Czy według Ciebie za granicą łatwiej jest zacząć karierę DJ’a?

LEGIUS: Myślę, że wszystko zależy od nastawienia. Pozytywne nastawienie i chęć osiągnięcia sukcesu, oraz przy okazji wspieranie się nawzajem to klucz do udanej kariery. Dużo mówi się o Holenderskich DJ ponieważ wspierają się na wielu frontach. Uważam, że w Polsce zaczyna robić się podobnie.

BPW: Czy oprócz muzyki elektronicznej/klubowej słuchasz innych gatunków? 

LEGIUS: W młodości zaczynałem od gry na Pianinie muzyki klasycznej. Lubię czasem w aucie posłuchać tego rodzaju muzyki, zwłaszcza po intensywnym sezonie w Mielnie 🙂

BPW: Gdybyś organizował imprezę, jakich DJ’ów byś zaprosił i dlaczego?

LEGIUS: Postawił bym na kogoś z „górnej półki” DJ MAG 100. Myślę, że dobry headliner imprezy lub festivalu podnosi prestiż imprezy oraz rangę.

BPW: Jak ocenisz polską scenę klubową?

LEGIUS: Od kilku lat mamy co raz więcej festiwali w okresie wakacyjnym w Polsce. O czymś to musi świadczyć. Ponadto wielu Polskich młodych artystów zostaje coraz bardziej docenianych na arenie międzynarodowej. Według mnie wszystko ma się dobrze, istnieje wiele klubów w Polsce, w których można pograć dobrą klubową muzykę. Bynajmniej ja mam przyjemność w takich występować.

BPW: Dlaczego warto odwiedzić Węgorzewo i być na Beach Party?

LEGIUS; Porządny line-up, świetna lokalizacji oraz z tego co słyszałem organizacja. Mam przyjemność poraz pierwszy u Was wystąpić ale już nie mogę się doczekać po opiniach z zeszłego roku!

Kup Bilet już dziś!

Legius – Dj oraz producent. Jego prezentowany styl to szeroko pojęta muzyka klubowa, EDM, Bass House oraz Bounce. Dotychczasowe utwory które stworzył, można było usłyszeć w polskich klubach oraz kilkakrotnie na antenie radia RMF MAXXX oraz ESKA w audycjach HOP-BĘC oraz Eska Live Remix, prowadzonych przez Przemka Grabowskiego oraz Puotectk’a. Jedna z ostatnich oficjalnych produkcji „I Wanna Dance” wydana w Xoni Records, pozwoliła dostać się na listę telewizji muzycznej 4FUNTV.

Zapisz się na newsletter

Pośpiesz się!

Kup bilet już dziś!

Bilety znikają w mgnieniu oka!

@2021 Mamry Festival - All Rights Reserved
Skip to content